13 Temmuz 2014 Pazar

Yap Tercihini Tasarla Elbiseni !    Tercih listemizi ÖSYM'ye göndermemizle birlikte hepimizi tatlı bir heyecan sardı. Bazılarımızın gideceği bölümle birlikte üniversitesi sürpriz olacak; bazılarımızın ise bölümünü kafasında çoktan netleştirdiğinden ötürü sadece üniversitesi... Küçük yaşlardan beri avukatlık ile estetik cerrahlığı arasında ikilemler yaşasam da bu ikilemler lise hayatıma başlamamla birlikte ilgilerim doğrultusunda belirginlik kazandı. Bu yüzden tercih listemi hukuk fakültesi odaklı hazırladım.

    Benim gibilere sesleniyorum. Küçüklüğünüzden ya da sınav sürecine girdiğinizden beri hayaliyle yanıp tutuştuğunuz bölümün elbisesini yapmaya ve her zaman olduğu gibi okulun ilk gününde de kendinizi "yaptığınız seçimlerle" ifade etmeye hazır mısınız?
   
    Bunun için basic bir t-shirte(benim gibi elbise de tercih edebilirsiniz) ve yukarıda belirttiğim malzeme listesindeki şeylere gereksiniminiz olacak.


    Gelelim en önemli kısıma... Yani ne yapmak istediğinize. Grafikler konusunda Google'ın görseller sekmesinden yararlandım. Zemine uygulayacağınız yazı tipini seçmek açısından ise  www.logomatik.net adresini öneriyorum.O kadar güzel yazı stilleri var ki insan hangisini seçeceği konusunda gerçekten kararsız kalıyor.
   

    Yazı tipinize karar verip kaydettikten sonra kopyalama aşamasına geçiyoruz. Pcmizin ya da tabletimizin köşelerine Tack-It lerimizi yapıştırdıktan sonra üzerine kopya kağıdımızı yerleştiriyoruz. Ve ardından sınırların üzerinden geçmeye başlıyoruz.

    İşte bu kadar!

    Aynı işlemleri grafiğimiz için de uyguladıktan sonra zeminin tam ortasına gelecek şekilde cetvelimizle ölçüm yapıp kurşun kalem yardımıyla ölçüm yaptığımız noktaları belirliyoruz. Ardından karbon kağıdı kopya kağıdımızın altına yerleştirip iyice bastırarak şekli bir kez daha çiziyoruz. Unutmayın ne kadar çok bastırırsanız zemin üzerindeki sınırlarınız o kadar belli oluyor.

   Grafik için uyguladığımız karbon kağıtla üzerinden geçme işlemini bu sefer yazımızın üzerinde uyguluyoruz.

    Basic elbisemin eskitilmiş dokusunun üzerinde vintage bir hava yakalamak için temel renk seçimimi beyazdan yana kullandım.

    Vee en zevkli kısım...

    Gölgelendirme işlemini uygularken daha da helenistik olması açısından mavi ve tonlarından yararlandım.

    Elbisenizin sınırları belirgin ve şuan için derinlik katıyor ancak karbon kağıdın materyali ne yazık ki yıkanmaya elverişli değil. Makinada yıkadıktan sonra hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız sınırların üzerinden ince bir kürdan ya da benim yaptığım gibi eski eyeliner fırçanızı değerlendirerek bir kez daha geçmenizde fayda var.

The End...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.